SKKT PTTK „Zloty Plecak”
Logo szkoly

SKKT PTTK „Zloty Plecak”

koło SKKT PTTK Zloty Plecak

WITAJCIE W ROKU 2017

SKKT PTTK „Zloty Plecak” działa przy Oddziale PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej" od kilku lat.

Dzieci i młodzież co roku ambitnie uczestniczą w Ogólnopolskim Turnieju   Turystyczno – Krajoznawczym. Co roku zajmują wysokie miejsca:

- eliminacje powiatowe:

 2014   - PSP I miejsce

 2014 – GIM I miejsce

 2015 – PSP I miejsce

 2015 – GIM II miejsce

 2016 – PSP I miejsce

 2016 – GIM I miejsce

- finał wojewódzki:

* 2014 – PSP IV miejsce

* 2014 – GIM VI miejsce

 2015 – PSP  II miejsce

 2016 – GIM III miejsce

Są grupą odznaczaną na konkursach za największą liczbę uzyskanych odznak turystycznych,w roku 2015, uczennica szkoły podstawowej Weronika Kaczor zajęła I miejsce za wiedzę turystyczno – krajoznawczą w finale wojewódzkim OTTK we Wrocławiu.

Dzieci i młodzież uczestniczą w Pucharze Dolnego Śląska w Marszach na Orientację gdzie zajmują miejsca w pierwszej trójce indywidualnie, a uczennica Maja Szuryga i uczeń Szymon Sargalskizajęli w br. ( 2016 ) I miejsce w klasyfikacji Generalnej Dolnego Śląska ( na 161 osób ). Uczennica z Gimnazjum Weronika Kaczor zajęła 8 miejsce na 125 osób. 

Z dużym sukcesem uczestniczą również w Biegach na Orientację. We Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży uczennica Gimnazjum Weronika Kaczor zajęła II miejsce. W finale wojewódzkim Szkolnych Igrzysk Dzieci uczennica szkoły podstawowej Maja Szurygazajęła 9 miejsce.

W 2016 roku dzieciaki uczestniczyli w konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”. Dzieci ze szkoły podstawowej przygotowały ilustrowane opracowanie o Wałbrzychu ( Szuryga Maja, Sargalski Szymon, Budka Oliwia ) Młodzież z Gimnazjum Kaczor Weronika, Baryła Martyna, kowalska Agata ) – prezentację multimedialną dot. SKKT.

Co roku grupa uczestniczy w kilkunastu wycieczkach, rajdach i obozach sportowo – turystycznych doskonaląc wiedzę krajoznawczą i poznając piękno kraju ojczystego. N. Urbacka

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis