DEBATA

DEBATA

W poniedziałek, 2 stycznia, odbyła się debata na temat " Powszechnego dostępu do broni dla obywateli", w której wzięli udział uczniowie klas 3 i wybranych 2 gimnazjum. Dyskusjia poprzedzona była prezentacją filmu, w którym wypowiadali się politycy, podróżnik i obywatele Rzeczpospolitej, starsi i młodsi.
Szkolna debata pokazała, że problem powszechności broni interesuje również młodzież. Dyskutanci prezentowali stanowisko "za" i "przeciw" i nie można powiedzieć, aby któraś ze stron przekonała dyskutantów i słuchaczy do zmiany swoich racji. To pokazuje, że obie strony przygotowały się bardzo dobrze i rzeczowo argumentowały swoje zdanie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w debacie i już teraz informujemy, że do formy, jaką jest debata, jeszcze wrócimy.
Pomysłodawcami i organizatorami byli, Daniel Konsewicz i Michał Ossowski- uczniowie z klasy
III A, a opiekumem pani Anna Nahorecka.

p.j