KARSKI MY HERO
Logo szkoly

KARSKI MY HERO

Liga Szkół Jana Karskiego M.Blitek J. Limanówka P. Marcinczyk J. Matyka W. Mielczarek. Sz. Mielczarek Z. Słapek P. Szemberg. M. Stabrowska A. WilkDnia 06 kwietnia 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Jana Karskiego. Wydarzenie to miało miejsce w związku z przystąpieniem naszego gimnazjum do Ligi Szkół Jana Karskiego w ramach programu "Karski My Hero".

Tego dnia zespół projektowy z klas IIa i IIb w składzie: Milena Blitek, Julia Limanówka, Paulina Marcińczyk, Weronika Mielczarek, Zuzanna Słapek, Maja Stabrowska, Jakub Matyka, Szymon Mielczarek, Patryk Szemberg i Aleksander Wilk pod opieką nauczyciela historii Grzegorza Marszałka zaprezentował szereg działań, których głównym celem było przybliżenie postaci i uczczenie pamięci jednego z naszych narodowych bohaterów. I tak w ramach zaplanowanych obchodów miały miejsce: konkurs wiedzy o Janie Karskim, street art, turniej szachowy, posadzenie drzewka pamięci, nadanie sali historycznej imienia Jana Karskiego, zakopanie kapsuły czasu, spektakl teatralny i wiele innych. W organizację uroczystości zaangażowały się też następujące osoby: Pani Dyrektor Bożena Kruszyńska, p. Sylwia Aftyka- Łoda, p. Agnieszka Skirucha, p. Hanna Rychlik i ks. Paweł Laska- za co serdecznie dziękujemy.G.Marszałek ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis