SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM
Logo szkoly

SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Konkurs - J. Piłsudski


8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach miał miejsce Powiatowy Konkurs Historyczny, którego tematem przewodnim była postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Konkurs ten został zorganizowany przez Fundację Edukacyjno-Społeczną "Polny Kwiat" w ramach zadania publicznego "Wieczornica Patriotyczna z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie Józefa Piłsudskiego i podnoszenie poziomu wiedzy historycznej z zakresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Jakub Odlewany- 7c, Maksymilian Mazur 7b i Szymon Mielczarek III a gimnazjum. Duży sukces odnieśli w tym konkursie Jakub Odlewany (op. Renata Staniec) oraz Szymon Mielczarek (op. Grzegorz Marszałek), którzy zajęli odpowiednio I i II miejsce. Chłopcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. RS

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis