APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Logo szkoly

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Apel - Niepodległość

13listopada 2017 roku, na trzeciej godzinie lekcyjnej, na holu naszej szkoły odbył się dla uczniów i nauczycieli klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum oraz Dyrekcji szkoły apel historyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim apelu były polskie pieśni patriotyczne na przestrzeni wieków.

Rozbrzmiały dźwięki Roty, Bogurodzicy, Warszawianki, Legionów i innych pieśni skłaniając obecnych do zadumy nad naszymi dziejami, dostarczając wzruszeń. W apelu, który został przygotowany przez nauczycieli historii: panią Renatę Staniec, panią Elżbietę Domagałę i pana Grzegorza Marszałka udanie wystąpili uczniowie klas IIIc i IIIe gimnazjum oraz 7e szkoły podstawowej (Jakub, Kacper, Oskar, Bartek, Paulina, Olga, Hania, Wiktoria, Eliza, Julia- dziękujemy!). Jak zwykle wspaniale zaprezentował się również szkolny chór pod kierownictwem pani Agnieszki Skiruchy. A już za rok 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę....RS GM

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis