PODSUMOWANIE KONKURSU "Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej"
Logo szkoly

PODSUMOWANIE KONKURSU "Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej"

Najpiękniejsze zamki pałace dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej

W jesiennej, aczkolwiek słonecznej aurze odbyło się 16 listopada w Zamku Książ podsumowanie IV edycji konkursu plastyczno-historycznego "Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej". Dzięki naszym Patronom mogliśmy nagrodzić uczniów w części plastycznej w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas VII i gimnazjów.

I miejsce w młodszej kategorii wiekowej przyznano Magdalenie Dobroń ze SP w Jaworzynie Śląskiej. II miejsce zajęły ex aequo Mirella Walczak z PSP nr 2 z OI w Świebodzicach i Weronika Kulig ze SP w Strzelcach, a miejsce

III jej koleżanka Paulina Chrąchol. Wyróżniono również prace Zuzanny Przysuchy z PSP nr 15 w Wałbrzychu oraz Marty Kusio z PSP nr 3 w Świebodzicach.

Zwycięzcami w kategorii klas 7 szkoły podstawowej i gimnazjów zostały: (1) Gabriela Ptaszkiewicz ze SP w Jaworzynie Śląskiej, (2) Paulina Felicka z PSP nr 37 z OS w Wałbrzychu i (3) Martyna Kischler z ZS nr 1 w Wałbrzychu. Wyróżniono również pracę naszej uczennicy Mileny  Beniowskiej 7d oraz Jakuba Zakrawacza ze SP w Strzelcach.

Dodatkowe wyróżnienia od Zamku Książ wręczono Aleksandrze Piróg z PSP nr 15 w Wałbrzychu oraz Zofii Mały ze SP nr 2 w Świdnicy.

W części historycznej miejsce pierwsze zdobył uczeń PSP nr 28 w Wałbrzychu, Antoni Szmit-Budniok, zdobywając za test z historii 23 punkty na 30 możliwych. Miejsce drugie zajęła różnicą tylko jednego punktu nasza uczennica Marcelina  Szablewska 7c, a miejsce trzecie jej koleżanka Aleksandra  Jungiewicz 7c, która zdobyła 21 punktów. Gratulujemy opiekunce naszych uczennic pani Renacie Staniec.

Najpiękniejsze zamki pałace 2017

Najpiękniejsze zamki pałace dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej2017

Dziękujemy jeszcze raz Posłom na Sejm RP: pani Katarzynie Izabeli Mrzygłockiej, pani Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej, panu Tomaszowi Siemoniakowi, panu Senatorowi RP Wiesławowi Kilianowi oraz Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha pani Marii Romańskiej i Prezesowi Zamku Książ panu Rafałowi Wiernickiemu za ufundowanie nagród, a współorganizatorom za pomoc i zaangażowanie.

Zapraszamy za rok do udziału w V edycji konkursu, której gospodarzem będzie Pałac Struga.

Organizatorzy konkursu
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu
Zamek Książ
Pałac Struga
Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

KU

03

04

Najpiękniejsze zamki pałace dworki Aglomeracji Wałb2017

05

06

0809

ag

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis