KRAINA NIETOPERZY
Logo szkoly

KRAINA NIETOPERZY

Kraina nietoperzy - KopiaDwa razy w październiku i jeden raz w listopadzie klasa III A gimnazjum brała udział w zajęciach o nietoperzach w ramach projektu „Kraina nietoperzy”.
Pierwsze zajęcia odbyły się terenie. Dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o gackach, nockach, karlikach, borowcach, mroczkach i mopkach. Po zmroku wyruszyliśmy do lasu. Ze specjalnym sprzętem poruszaliśmy się w ciemnościach w poszukiwaniu nietoperzy. Niestety nie wszystkim udało się zarejestrować głosy tych ssaków.
Na kolejnych zajęciach w pracowni komputerowej uczyliśmy się rozpoznawać nietoperze na podstawie cech budowy i wydawanych przez nie dźwięków.
Kolejne zajęcia –to majsterkowanie. Budowaliśmy budki dla malutkich, latających ssaków. Budki swoim wyglądem będą raczej odstraszać te ssaki. W końcu większość z nas ( uczniów klasy III A) jeszcze nigdy nie korzystała z młotka…. :) Potem poszliśmy w teren, żeby znaleźć miejsce do zawieszenia budek.
Na wszystkich zajęciach usłyszeliśmy wiele pochwał. Był to czas, którego szybko nie zapomnimy, bo świetnie się bawiliśmy. Jest to doskonały przykład, że nauka nie musi być nudna. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takich zajęciach.


Uczniowie klasy III A

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis