WYPRAWA DO KRAKOWA
Logo szkoly

WYPRAWA DO KRAKOWA

Pod koniec kwietnia uczniowie klas VI wraz z wychowawcami pojechali na dwudniową wycieczkę do Krakowa. 

P4243137

Z wizytą u Smoka (i podobno Dratewka nie ożenił się z córką Kraka, bo był...za młody)

P4243216

Dzwon Jan Paweł II ufundowany został przez Kapitułę Katedry na Wawelu z okazji kanonizacji Papieża Polaka, dzwon waży pół tony, ma 93 centymetry średnicy, uderza 60 razy na minutę. Zostały na nim umieszczone herb Jana Pawła II i – po łacinie – hasło jego pontyfikatu: „Nie lękajcie się”. Został zawieszony na ostatnim wolnym miejscu - w Wieży Srebrnych Dzwonów.

P4243223

Dzwon Zygmunt, najsłynniejszy polski dzwon, znajdujący się na Wieży Zygmuntowskiej katedry wawelskiej, ufundowany przez Zygmunta I Starego. 

P4243258

Plac Mariacki powstał na początku XIX wieku, z dawnego cmentarza otaczającego kościół. Na środku placu znajduje się mała fontanna ozdobiona kopią figurki z ołtarza Wita Stwosza. Oryginalną figurkę w ołtarzu znajdziemy w prawym jego skrzydle. Studzienkę tę ufundowali w 1958 roku krakowscy rzemieślnicy.

P4243291

Rynek, Sukiennice wieczorem

P4243286

Collegium Maius jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Jego historia sięga roku 1400, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał Uniwersytetowi kamienicę.

P4253299

Jedyna i najmniejsza w Polsce manufaktura tworząca słodycze w oparciu o technologię XVII wieku, w połączeniu z sercem i miłością do "CIUCIU".

P4253304

na dachu Akademii Muzycznej

 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis