Scroll footer, screening, long button, czyli praca dziennikarza
Logo szkoly

Scroll footer, screening, long button, czyli praca dziennikarza

P6063442

Zespół redakcyjny gazetki szkolnej klas IV-VI „Wieści z budy” uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami „Gazety Wrocławskiej” i „Panoramy Wałbrzyskiej”, które odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. A. Silesiusa w Wałbrzychu.


Uczniowie dowiedzieli się, czym jest dziennikarstwo internetowe, jakie są rodzaje reklam, fotografii prasowej, poznawali pracę fotoreportera, dziennikarza kryminalnego i rzecznika prasowego. Na zakończenie spotkania dziennikarze wcielili się w role przestępcy, policjanta, świadka zdarzenia, a uczniowie – w role dziennikarzy uczestniczących w konferencji prasowej prowadzonej przez rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – panią Magdalenę Korościk.
Redakcja szkolnej gazetki otrzymała także zaproszenie na letni staż dziennikarski do siedziby redakcji "Panoramy Wałbrzyskiej" w Wałbrzychu. Każdy uczestnik stażu będzie mógł uczestniczyć w tworzeniu gazety, a jego teksty ukażą się na jej łamach.
opiekun: A.Garwol

media: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/galeria/junior-media-walbrzych-za-nami-warsztaty-w-pwsz-as-zdjecia,2309512,9525966,t,id,zid.html#galeria

ag

P6063427P6063441P6063433

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis