KONFERENCJA MŁODZIEŻOWA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5
Logo szkoly

KONFERENCJA MŁODZIEŻOWA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 5

P1030553

26 października 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum- Aleksandra Jarosińska (IIIA), Klaudia Radomska (IIIA), Wojciech Godlewski (IIIA), Wojciech Stefaniak (IIIA), Krzysztof Brzyski (IIIA), Robert Mocek (IIIF), Michał Gadziński (IIIF) i Bartosz Dzimira (IIA) pod opieką nauczycieli wiedzy o społeczeństwie Renaty Staniec i Grzegorza Marszałka uczestniczyli w zorganizowanej przez Stowarzyszenie SEMPER AVANTI młodzieżowej konferencji w ramach projektu: „Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL”, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu.


W ramach konferencji miały miejsce wystąpienia ciekawych ludzi- m.in. wiceprezydenta Wałbrzycha pana Zygmunta Nowaczyka oraz przedstawiciela Izby Gospodarczej Europy Środkowej. Odbyły się również warsztaty dotyczące możliwości uczestniczenia w inicjatywach międzynarodowych w ramach Programu Erasmus+ - wymianach młodzieżowych, wolontariatu europejskiego oraz o tym, jak korzystać z punktów Europejskiej sieci EuroDesk,.
Ostatnim punktem konferencji były wybory przedstawiciela powiatu wałbrzyskiego do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Startowało 8 kandydatów, w tym uczeń naszej szkoły Michał Gadziński- który zajął ostatecznie drugie miejsce o jeden głos ustępując zwycięzcy- gratulujemy uzyskanego poparcia.
Ufamy, iż konferencja była dla naszych uczniów dobrą lekcją obywatelskości. Umożliwiła im nawiązanie dialogu z przedstawicielami władz, biznesu i kultury. Wierzymy, że przyczyniła się do zwiększenia ich świadomości społecznej oraz szerzenia postaw obywatelskich co jest bardzo istotne w kontekście przyszłości naszego regionu. R. Staniec

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis