XVIII FESTIWAL NAUKI
Logo szkoly

XVIII FESTIWAL NAUKI

       W ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2015, organizowanego pod    hasłem „Światło Nauki”, odbyły się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu następujące warsztaty, wykłady połączone z pokazami multimedialnymi:

13.10.2015 r.

 Pokaz przygotowany przez uczniów koła fizycznego działającego w Zespole Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu wraz z opiekunami – p. Agnieszką Gancarz i p. Tomaszem Oraczem. W pokazie pt. „Magia, czy nauka” wzięli udział uczniowie klas drugich /30 uczniów/ ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu z opiekunami.

 fdn1

 

 

16.10.2015 r.

 Dwa wykłady prowadzone przez prof. Tadeusza Dobosza, genetyka sądowego / Wydział Lekarski,UMW/:

 $11.                „Historia genetyki sądowej w Breslau i we Wrocławiu”

 $12.                „Cuda współczesnej medycyny”

 

 21.10.2015 r.

 Wykład prowadzony przez dr Beatę Joannę Osiecką, lekarza patomorfologa i dermatologa oraz studentów /Wydział Lekarski,UMW/:

 

$11.                „Gdzie diabeł nie może...tam światło pośle – czyli historie pewnej terapii”

 fdn2


Ponadto uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w Inauguracji DFN w Filharmonii Sudeckiej.

 

27.10.2015 r.

 W ramach Festiwalu Osiągnięć Dzieci i Młodzieży rok 2015 „Światło Nauki” odbył się w „Starej Kopalni” konkurs. Wśród szkół gimnazjalnych wygrała drużyna z naszej szkoły w składzie: Michał Augustyn, Jakub Jonek, Michał Kolesiński, Marcin Marahs z klasy III B – prezentacja pt. „Maszyny parowe – historia i podstawy działania. Nagrodę uczniowie odbiorą  w grudniu z rąk Pana Prezydenta Romana Szełemeja. Gratulujemy!!!

 

 fdn3

 

/ Opr. Ewa Łukaszewicz/.

 

 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis