SPOTKANIE AUTORSKIE Z GWIDONEM HEFIDEM
Logo szkoly

SPOTKANIE AUTORSKIE Z GWIDONEM HEFIDEM

G.HefidSz.MielczarekO.OlszakN.OwcarzK.PodymaL.Rzepecka

    Dnia 19 lutego 2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Gwidonem Hefidem -podróżnikiem i poetą. Spotkanie zorganizowały panie Agnieszka Skirucha i Ewa Woźny - Nowak. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas 1a ,1b, 2e i 3e gimnazjum.

     Autor opowiedział nam o swojej podróży do turystycznego regionu Indii - Goa, położonego na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego, nad Morzem Arabskim, 500 km na południe od Mumbaju oraz czytał wiersze z tomiku poezji RZECZYWISTA ILUZJA. Na koniec spotkania można było zakupić książki poety i poprosić o autograf.
    Gwidon Hefid urodził się 02.04.1978 roku w Wałbrzychu. Jest literatem,k ulturoznawcą, socjologiem, fotografikiem, aktywnym wałbrzyszaninem, podróżnikiem, który wiele widział, ale zawsze chętnie powraca do regionu dolnośląskiego.
Poeta ma w swoim dorobku 4 zbiory poezji. Najnowszy zbiór jest publikacją polsko - czeską. Swoją twórczość prezentował w Wielkiej Brytanii, Czechach i Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych.
      Nasz gość przedstawił ciekawą prezentację o zwyczajach, wierzeniach i codzienności mieszkańców Goa. Pokazał nam pamiątki przywiezione z tego egzotycznego zakątka świata, między innymi misę tybetańską. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć, w jak ubogich warunkach mieszkają Hindusi, jak wyglądają i nazywają się warzywa i owoce typowe dla kuchni hunduskiej.
     Tego dnia za oknem padał śnieg, a my mogliśmy przenieść się do ciepłych plaż i zielonych gajów, poczuć trochę lata zimową porą.
Czekamy na kolejne spotkanie z Gwidonem Hefidem, który, jeśli pozwolą na to Jego plany, odwiedzi nas, opowie o swoich pasjach i zachęci do twórczych poszukiwań. E.Woźny-Nowak ag

Gwidon Hefid wpisuje się do Złotej Księgi

L.BuczelK.GrabowskiA.WilkJ.Ceyrowska

Gwidon Hefid E.Woźny-NowakA.Skirucha

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis