Festyn Rodzinny - podsumowanie
Logo szkoly

Festyn Rodzinny - podsumowanie

W sobotę, 4 czerwca w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, odbył się czwarty Festyn Rodzinny, jak co roku pod hasłem „Pomagaj i Ratuj”.
Uczniowie oraz licznie przybyli goście mogli obejrzeć pokazy pierwszej pomocy prowadzone przez pracowników Pogotowia Ratunkowego, wziąć udział w spotkaniu z Policjantami oraz Strażakami.


Nie zabrakło również konkurencji sportowych, pokazów taneczno-wokalnych oraz licznych konkursów dla najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik militarny ASG oraz pokazy survivalowe. Kolorowe obrazy na buźkach i tęczowe pasma we włosach najmłodszych tworzyły koleżanki ze starszych klas.
Każdy uczestnik Festynu mógł podszkolić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć jak od środka wygląda karetka pogotowia, radiowóz policyjny oraz wóz strażacki. Na czas trwania Festynu Lekarze Rodzice objęli swoją opieką każdą zgłaszającą się osobę, dodatkowo mierzyli ciśnienie i poziom cukru we krwi.
Dużą atrakcją była chłodząca mgiełka rozpylana przez kurtyny wodne zainstalowane z samego rana przez pracowników Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W trakcie Festynu można było zakupić ciasta upieczone przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Dochód z Festynu zostanie przeznaczony na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla uczniów ZSzOI.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowiu Ratunkowemu, Policji oraz Wałbrzyskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.

                                                                  ***

 Serdecznie dziekujemy:

  • Pani Dorocie Barańskiej – właścicielce Hotelu i Restauracji „Maria”,
  •  Pani Agnieszce Chmurze-Wieczorek i Panu Krzysztofowi Wieczorkowi - właścicielom Pałacu Struga,
  • Panu Grzegorzowi Drzewieckiemu – właścicielowi Szkoły Jazdy „Grzegorz Drzewiecki",
  • Pani Beacie Urbaniak i Panu Kazimierzowi Urbaniakowi - właścicielom tartaku,
  • Pani Aldonie Ziółkowskiej-Bielewicz – Spółka Hornet4,
  • Panu Markowi Mielniczukowi - Prezesowi Zarządu Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,
  • Właścicielom Pizzerii „Happy Day”
    oraz lekarzom, ratownikom medycznym, strażakom, policjantom i Rodzicom naszych uczniów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, piekąc przepyszne ciasta.

 ***

Podczas festynu Rada Rodziców zorganizowała konkurs rysunkowy.
Wykonano 35 prac (najmłodszy uczestnik miał koło roku a najstarszą uczestniczką była babcia). Przyznano 4 pierwsze miejsca: Gabi Piksa lat 5, Nikola Pietruszkiewicz lat 10, Wojtek Nowak lat 9, Patrycja Mikucka lat 11.
Wyróżniono 8 osób: Kuba Oracz, Weronika Laskowska, Konstancja Król, Mikołaj Mocha, Milena Mielcarek, Ewa Białczak, Emilia Lupierz, Mateusz Skirucha.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a wyróżnione osoby otrzymały nagrody rzeczowe.
W imieniu Rady Rodziców- Agnieszka Owcarz

 

dsc00035

dsc00046

dsc00055

dsc00063

dsc00080

dsc00120

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis