NARODOWE CZYTANIE 2016
Logo szkoly

NARODOWE CZYTANIE 2016

nar czyt 2016

Dnia 5 września na lekcjach języka polskiego w klasach VI odbyło się Narodowe czytanie powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" pod kierunkiem polonistek: p. A. Pietruszkiewicz, M. Woźniak i A. Garwol. Akcja odbyła się w ramach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 jaką jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.


– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił prezydent Andrzej Duda. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.  ag

nar czyt 3c2016

nar czyt 6d nar czyt 2 2016

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis