SPOTKANIE Z CERAMIKĄ
Logo szkoly

SPOTKANIE Z CERAMIKĄ

SPOTKANIE Z CERAMIKĄ

W tym roku szkolnym poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni rozpoczynając XIX Dolnośląski Festiwal Nauki warsztatami pt. "Spotkanie z ceramiką".  Ceramiczne warsztaty plastyczne rozpoczął krótki wykład dotyczący historii porcelany i technologii jej powstawania.

Uczestnikami zajęć byli głównie uczniowie klas szóstych, którzy dzięki uprzejmości dyrektor Fabryki Porcelany KRZYSZTOF, pani Agnieszki Palus, mogli stać się na chwilę projektantami porcelany.
Zobaczyli jak wygląda gotowe naczynie porcelanowe, zapoznali się z różnymi rodzajami zdobień. Projektowali i tworzyli malarskie kompozycje i dekoracje na talerzach biskwitowych.

SPOTKANIE Z CERAMIKĄ 2
Do stworzenia ciekawych form rzeźbiarskich mieli również plastyczą masę ceramiczną.
Na koniec uczestnicy warsztatów stwierdzili, że chętnie pracowaliby z porcelaną jeszcze dłużej, ale niestety czas zaplanowany szybko minął i uczniowie wyszli z uczuciem niedosytu, jednak będą mieli możliwość kontynuowania pracy z tym materiałem na kole plastycznym.
Na pożegnanie otrzymali piękne kubki i oczywiście swoje wyroby. Po takich zajęciach już wiedzieli z czego i jak powstaje kubek, z którego rano piją mleko lub herbatę.
Mamy nadzieję, że to nie będzie ostatnie spotkanie z porcelaną. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku szkolnym zorganizować wycieczkę do naszej, jedynej już istniejącej i działajacej Fabryki Porcelany KRZYSZTOF. K.Utecht

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis