TURNIEJ INTEGRACYJNY 2016 ROK - GIMNAZJUM
Logo szkoly

TURNIEJ INTEGRACYJNY 2016 ROK - GIMNAZJUM

pc080272 copy

W ramach Dni Integracji 8.12.2016r odbył się Turniej Integracyjny pod hasłem "Pokonaj swoje obawy i dziel się sobą z innymi” dla uczniów integracyjnych klas gimnazjalnych. Turniej jest imprezą organizowaną od wielu lat w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy wsparciu Stowarzyszenia Bez Barier.


Głównym celem turnieju jest wyłonienie najbardziej zintegrowanej klasy. Chodzi tu nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o szeroko pojętą integrację uczniów w pełni sprawnych i tych, których los nie obdarzył na równi z innymi zdrowiem i sprawnością fizyczną. Celem turnieju jest kształtowanie postaw nacechowanych otwartością, empatią, akceptacją i tolerancją, uwrażliwianie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka w społeczeństwie, w którym każdy z nas jest inny, lecz posiada takie same prawa i obowiązki i uświadamianie jej, że również osoby z niepełnosprawnością mogą być wyjątkowe z uwagi na swoje talenty, umiejętność dzielenia się sobą z innymi i wspierania ich w potrzebie. Poszczególne zespoły klasowe wspólnie z wychowawcami przygotowały gry i zabawy integrujące nie tylko uczniów każdej klasy z osobna, ale całej społeczności uczniowskiej.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy muzyczno – taneczne, w których chętnie uczestniczyli wszyscy obecni uczniowie. Szczególnym punktem programu była prezentacja talentów uczniów z niepełnosprawnością przy ogromnym wsparciu kolegów i koleżanek z klasy.

pc080364 copy
 

Tytuł najbardziej zintegrowanej klasy uzyskała klasa II a.


Po raz kolejny uczestnikom turnieju udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, porwać do wspólnej zabawy najbardziej nieśmiałych, cieszyć się byciem ze sobą i udowodnić, że „między nami żadnych barier nie ma”.

pc080276 copy

 

p.j

 

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis