Mikołaj w szkole
Logo szkoly

Mikołaj w szkole

Jak co roku różne klasy miały różne pomysły na spędzenie tego miłego dnia. Były wyjścia do kina i wyjazdy na wycieczki- prezenty niespodzianki. Klasy I a, III f, II f i II d podobnie jak kilka innych klas dzień 6 lub 7 grudnia spędziły na warsztatach mikołajkowych na wycieczce w Pałacyku w Jedlince. W barokowym dworze- pałacyku z XVIII wieku czekały na dzieci liczne niespodzianki. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzili sale pałacowe i poznali jego historię. Na sali balowej stały sanie Mikołaja. Obok w sali dzieci malowały gipsowe figurki, po zajęciach malowania na sali balowej w grupach zdobiły przygotowane kartonowe choinki, które stanęły obok dużej, pięknej i pachnącej żywej choinki. Po wspólnej zabawie nadszedł najważniejszy moment bardzo oczekiwany przez dzieci -  wizyta Mikołaja, który zasiadł na swoich saniach rozdawał i prezenty. Była wspólna zabawa i rozmowy z Mikołajem. Kiedy Mikołaj pożegnał dzieci, na uczniów czekał poczęstunek – pyszna słodka bułka z herbatą z sokiem malinowym i w torebkach wcześniej własnoręcznie ozdobione gipsowe figurki. Mikołajkowe warsztaty w pałacyku były super niespodzianką dla uczniów przygotowaną przez nauczycieli i rodziców i będą miłym wspomnieniem.

DSCN7295DSCN7301DSCN7302DSCN7371DSCN7372DSCN7376DSCN7378DSCN7387DSCN7389DSCN7343 tonemappedDSCN7345 tonemappedDSCN7425 tonemappedDSCN7427 tonemapped

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis