„Zielone Laboratorium”- Warsztaty mydlarskie
Logo szkoly

„Zielone Laboratorium”- Warsztaty mydlarskie

 Ostatnia wspólna wycieczka klas trzecich to edukacyjna lekcja w terenie gdzie dzieci miały okazję przejść  ścieżkę ekologiczną , na której  dzięki Pani Marcie poznały  różnorodne rośliny łąkowe w tym zioła i drzewa pozytywnie wpływające na  życie człowieka. Na warsztatach mydlarskich były  ciekawe eksperymenty. Uczniowie  własnoręcznie  wykonali mydło nadając  mu kształt, wybrali dodatki i skomponowali jego zapach, skomponowali herbatę  ziołową, którą ze smakiem wypiły. Poznały historię wytwarzania mydła, powstawania olejków eterycznych i  etapy produkcji mydła. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek.

NIKON 004

NIKON 009

NIKON 014

NIKON 015

NIKON 017

NIKON 024

NIKON 030

NIKON 036

NIKON 058

NIKON 061

NIKON 064

NIKON 066

NIKON 094

NIKON 096

 


 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis