AKCJA EDUKACYJNO- PROFILAKTYCZNA PIĘKNY UŚMIECH

AKCJA EDUKACYJNO- PROFILAKTYCZNA PIĘKNY UŚMIECH

Po raz kolejny rusza akcja edukacyjna Piękny uśmiech, w ramach której dzieci i młodzież będą mogły przejść bezpłatne przeglądy dentystyczne, które wykonają specjaliści. Po pierwsze, akcja uczy, jak ważna jest codzienna higiena, po drugie, oswaja najmłodszych z wizytą w gabinecie stomatologicznym i przekonuje, że nie musi się ona wiązać ze stresem i bólem. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że prawidłowa higiena i profilaktyka, prawidłowe odżywianie  podstawowymi czynnikami wpływającymi na stan uzębienia w wieku dziecięcym i przekładają się na późniejszy stan uzębienia stałego. Poprzez gry i zabawy, filmy konkursplastyczny maluchy dowiedzą się, jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o codzienną higienę jamy ustnej.