„ŁEBKI OD SZPILKI” W OBRONIE „NIENORMALNOŚCI”
Logo szkoly

„ŁEBKI OD SZPILKI” W OBRONIE „NIENORMALNOŚCI”

 Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu zaprasza na wieczór autorski Agnieszki Szpili. 

Agnieszka Szpila – kobieta wulkan: niekonwencjonalna, przebojowa, zwariowana, pełna pasji, energii i radości życia, optymistka, obdarzona „losem, którego nikt nie chciał” - samotna mama „skaleczonych neurologicznie” bliźniaczek Heleny i Mileny, z właściwą sobie nieustępliwością walcząca o powrót do zdrowia swoich córek po błędnych diagnozach lekarskich i nieskutecznej terapii. W trudnych chwilach szuka kontaktu z naturą lub ukojenia i „normalności” na zakupach w Lidlu lub Biedronce. W momentach zwątpienia kłóci się z Bogiem lub zakłada perukę, szpilki, maluje usta czerwoną szminką i wyrusza na spacer.

Książka „Łebki od Szpilki” napisana „w obronie nienormalności”, z potrzeby przelania na papier trudnych doświadczeń autorki - matki i kobiety. Zachwyca ekspresją uczuć,  niebanalnym, kontrowersyjnym językiem, niepozbawionym erudycyjnych wstawek i „tak zwanych życiowych mądrości”. Pełna werbalnych piruetów, humorystycznych elementów autobiograficznych, zapierających dech w piersiach monologach skierowanych do Pana Boga i wspomnień z przeszłości sięgającej dzieciństwa autorki w rodzinie, w której każdy jest na swój sposób szalony. To nie krzyk rozpaczy, lecz opowieść o pełnej determinacji walce matki o zdrowie swoich dzieci, miłości, przyjaźni, trudnym związku i macierzyństwie oraz nadziei graniczącej z pewnością, że kiedyś „jeszcze będzie dobrze”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką wszystkich tych, których los nie obdarzył na równi z innymi zdrowiem i sprawnością fizyczną, którzy stracili nadzieję i balansują na krawędzi upadku. Zapraszamy i tych „w pełni sprawnych”, aby choć na chwilę mogli pobyć w świecie „okaleczonych” i spojrzeć na niego z zupełnie innej perspektywy. Tym pierwszym autorka pomoże powstać i ruszyć dalej, tym drugim uświadomi, jak wiele zawdzięczają losowi, że żadna ułomność nie przypadła im w udziale. W jednych i drugich tchnie ducha niepoprawnego wręcz optymizmu i radości życia.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w holu szkoły, przy ul. Palisadowej 48.

 

  

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis