„Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym”
Logo szkoly

„Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym”

Konferencja dla pracowników oświaty i wieczór autorski w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu

Realizując priorytety szkoły związane od ponad 20 lat z jej specyfika dnia 26 lutego 2016 roku Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej 48 organizuje konferencję pn. „Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym”. Konferencja dedykowana jest pracownikom placówek oświatowych oraz pracownikom instytucji wspierających ich działalność. 

Celem konferencji jest podniesienie kompetencji osób, na których spoczywa odpowiedzialność rozpoznawania i realizowania potrzeb uczniów wymagających szczególnego wsparcia i pomocy w zakresie prawidłowego jej organizowania oraz wspierania ich rodziców. Prelegenci, będący autorytetami w dziedzinie pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami podzielą się z odbiorcami dobrymi praktykami wypracowanymi i realizowanymi w swoich placówkach.

Po zakończeniu konferencji, o godz. 17.00 dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza uczestników konferencji, członków społeczności szkolnej oraz środowisko lokalne na wieczór autorski Agnieszki Szpili, autorki książki „Łebki od Szpilki”. Agnieszka Szpila jest matką bliźniaczek Heleny i Mileny dotkniętych schorzeniem neurologicznym, niekonwencjonalną, przybojową z pasją i determinacją w walce o zdrowie i „normalność” swoich dzieci.

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis