Teatr Aftyczny
Logo szkoly

Teatr Aftyczny

RĘKA W RĘKĘ, DZIÓB W DZIÓB

dd1

 Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury naszej szkoły. Na wspólnej uroczystości zakończenia roku szkolnego tradycyjnie spotkali się rodzice, uczniowie, nauczyciele i dyrekcja. Na stołach, oprócz świadectw wyróżnionych uczniów, jak co roku piętrzą się nagrody i listy gratulacyjne. Widok ten napawa zebranych dumą z powodu licznych sukcesów i poczuciem dobrze spełnionych ról, zadań, obowiązków. 

Garnitury, białe koszule, buty na glanc, zwiewne sukienki, szpilki i makijaż inny niż dozwolony na co dzień. Kamery, aparaty, smartfony i zupełnie nowy zwyczaj – selfie z Panią Dyrektor. Nie brak podziękowań, życzeń, wyrazów wdzięczności, pochwał i emocji związanych z od dawna przewidywanym końcem i nowym początkiem. I wiara, że to, co stało się tutaj, nie zostanie zaprzepaszczone.

Czytaj więcej: RĘKA W RĘKĘ, DZIÓB W DZIÓB

GRUPA BEZ KOMENTARZA W TEATRZE ZDROJOWYM

334389 0   6228 7370656bZapraszamy na spektakl grupy teatralnej Bez Komentarza, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju w piątek– 20 stycznia o godz.18.00.

Czytaj więcej: GRUPA BEZ KOMENTARZA W TEATRZE ZDROJOWYM

Welcome to the machine

 Po spektakularnym sukcesie „Maciusia”, jak nazywamy potocznie trzykrotnie w tym roku nagradzany spektakl grupy teatralnej „Bez komentarza”, doznaliśmy na pożegnanie tegorocznych absolwentów kolejnego objawienia – sztuki równie zaskakującej, szokującej, lecz jakże „innej” od wszystkich. Okazała się nią etiuda w wykonaniu klasy III E – „Oto człowiek”.

 Wkroczył na scenę bez pardonu, przy dźwiękach "Floydów” i pozostał tam - psychodeliczny, zakręcony, niemy. Oto on - człowiek ogarnięty niepohamowaną pokusą, potrzebą nabywania i żądzą posiadania dóbr doczesnych, zatracony w świecie marketingowych manipulacji, prowadzących do zachowań nieprzemyślanych, kompulsywnych, dysfunkcjonalnych…

 Oto człowiek - pogrążony w wewnętrznym stresie, sfrustrowany, niedowartościowany, uciekający przed szarą, przygnebiającą rzeczywistością ku niebotycznemu zadowoleniu w świecie sklepów, marketów i galerii handlowych.

 Oto człowiek i jego wartości: bonusy, promocje, wyprzedaże, gratisy, punkty playback…

 Oto człowiek niespełnionych cen i wymarzonych produktów, bezduszna maszyna, robot, technologiczny geek, człowiek – sam sobie, nie – innym.

 Oto człowiek - utrata samokontroli i przebłyski myślenia zdroworozsądkowego. I przesłanie – modlitwa do Najwyższego Sprawcy, i wołanie: „By człowiek był zawsze człowiekiem”. JAKIM???

 Choć „Maciuś” w obsadzie Piotra Kiliszczyka okazał się bezspornym hitem i powalił wszystkich na kolana, a Pani A. wykazała się jakże przemyślaną interpretacją „Króla Maciusia I.” i przedstawieniem kwestii Holokaustu, to i tu, w „Człowieku” nie zabrakło mocnych akcentów i dynamicznych, elektryzujących wrażeń skłaniajacych do refleksji nad samym sobą i hierarchią własnych wartości...

 Oto człowiek… A Ty? Jakim jesteś człowiekiem, czy może bezduszną maszyną…? (UW)

Oto video z przedstawienia: https://www.youtube.com/audio?v=9-dbUxO01eg 

WIECZÓR AFTYCZNY W PAŁACU STRUGA

“Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Was 15.10.2016 g.18:00 na wyjątkowy wieczór, w ramach I Festiwalu Teatralnego do Teatru Letniego Pałacu Struga. Przed Wami na Scenie Młodych Talentów w 2 spektaklach wystąpi rewelacyjna grupa teatralna "Bez komentarza” z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, w scenografii i reżyserii fenomenalnej, fantastycznej Sylwii Aftyki-Łody” - tak oto brzmiał tekst na facebookowej odsłonie Pałacu Struga, organizatora niedzielnego eventu z udziałem gimnazjalistów z ZSzOI.

Czytaj więcej: WIECZÓR AFTYCZNY W PAŁACU STRUGA

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis