Świat Bez Barier
Logo szkoly

Świat Bez Barier

 bez barier logo

 W dniach 10-12 października 2013 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi       w Wałbrzychu odbyło się trzydniowe podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu ŚWIAT BEZ BARIER. Hasło tegorocznego konkursu to: Opadły mgły, wstaje nowy dzień. 

To konkurs, w którym udział mogą wziąć przedszkolaki i ludzie dorośli, osoby sprawne i niepełnosprawni. Celem jest popularyzacja twórczości, rozbudzanie talentów, stworzenie warunków do publicznych kontaktów, poszukiwań artystycznych i literackich, wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych. A wreszcie integracja laureatów podczas trzydniowego podsumowania konkursu.

Zaproszeni goście- laureaci i ich opiekunowie spędzali czas w towarzystwie szkolnych wolontariuszy, zwiedzając Szczawno-Zdrój i okolice Wałbrzycha. Odbyły się także warsztaty artystyczne. Na sobotniej gali wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali piękne nagrody. Uhonorowanie laureatów nastąpiło w obecności pani poseł Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, radnej pani Renaty Wierzbickiej, pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych UM w Wałbrzychu pani Janiny Turickiej i innych. Uroczystość uświetniły występy teatrzyku szkolnego Kleksik i chóru szkolnego.
Wszystkie nagrodzone prace, jak co roku, zostaną zlicytowane na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Zeszłoroczna licytacja przyniosła ponad 2000 zł.
Organizatorzy dziękują tym, bez których konkursu by nie było – wspaniałym sponsorom i dobroczyńcom. Są nimi:
Urząd Miejski w Wałbrzychu,
Pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska- Poseł na Sejm RP,
Zakłady Koksownicze Viktoria w Wałbrzychu,
Zakłady Tauron Dystrybucja,
Pani Dorota Barańska- właścicielka Hotelu Maria,
Stowarzyszenie „Bez barier”.
Dziękujemy opiekunkom wolontariatu paniom Elżbiecie Hus i Iwonie Wawrzyniak oraz wspaniałym wolontariuszom. Podziękowania dla pani Anny Hamanowicz- Goliszewskiej za godziny spędzone nad tworzeniem katalogu.
Organizatorki:
Edyta Borczyk
Ewa Maduch

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis