CHAPEAU BAS, II A !!!
Logo szkoly

CHAPEAU BAS, II A !!!

20161216 132337

 

W końcówce ubiegłego roku szkolnego kilkanaście szkół z województwa dolnośląskiego przystąpiło do realizacji projektu Fundacji “Promyk Słońca” i Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, polegającego na nakręceniu etiudy filmowej na temat szeroko pojętych relacji społecznych, a w szczególności pokonywaniu barier między osobami w pełni sprawnymi z osobami z niepełnosprawnościami.

Do problemu integracji z wielkim zapałem zaangażowaniem i pomysłem zwieńczonym, jak się okazało, wielkim sukcesem podeszli uczniowie klasy II A, Julka Limanówka oraz bliźniaki Weronika i Szymon Mielczarek. Aż czterokrotnie wychodzili oni na scenę Gali Filmowej w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, aby odebrać z rąk członków kapituły statuetki za zrealizowany przez siebie film pt. “Coolturalny Marian”.

Film nagrodzony został w kategoriach: zdjęcia (1. miejsce), montaż (1. miejsce), muzyka (1. miejsce) i najważniejszej kategorii - za najlepszy film (2. miejsce).

W rozmowach kuluarowych jury wyraziło swój podziw nad dojrzałym ukazaniem problemu niepełnosprawności, zastosowanej symboliki i profesjonalnych środków wyrazu naszych nastoletnich filmowców. Muzykę do filmu skomponował Szymon, montażem zajęła się Weronika, a Julka reżyserią. W filmie wystąpili również aktorzy i statyści z klasy II A, II F i II D.

Warto podkreślić również fakt, że coraz częściej to właśnie uczniowie odnosząc w pełni samodzielne sukcesy na skalę województwa i kraju, tym razem na niełatwym polu sztuki filmowej, przyczyniają się do ogromnej promocji swojej szkoły. (UW)

 Film "Coolturalny Marian"

20161216 102232

 

20161216 130739

 

20161216 132316

 

20161216 132433

 

20161216 132532

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis