COOLTURALNY MARIAN NA GALI FILMOWEJ WE WROCŁAWIU
Logo szkoly

COOLTURALNY MARIAN NA GALI FILMOWEJ WE WROCŁAWIU

gala

12 grudnia 2014 r. w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala finałowa projektu "Razem w pełni sprawni". Jednym z elementów tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Fundację "Promyk Słońca" z Wrocławia były warsztaty filmowe, w których brali udział uczniowie z 30 dolnośląskich gimnazjów i szkół podstawowych. Efektem tych spotkań są etiudy filmowe, w których młodzież mierzy się z problematyką niepełnosprawności i takimi tematami jak otwartość, empatia, akceptacja i tolerancja.

Wśród uczestników projektu znalazła się grupa filmowców z naszego gimnazjum. Monika Woźniak, Klaudia Radomska oraz Krzysztof Brzyski nakręcili film, którego bohaterem był coolturalny Marian. W osobę Mariana wcielił się Wojtek Godlewski. Młody aktor odegrał rolę chłopaka gotowego do pomocy wszystkim i w każdej sytuacji. Nie bez powodu scenarzystka i reżyserka etiudy, Klaudia Radomska wybrała do roli Mariana Wojtka, jest on bowiem znany wszystkim jako fajny uczeń i uczynny kolega. gala12 gala3
Praca zespołu otrzymała w konkursie specjalne wyróżnienie za dostosowanie filmu dla osób niesłyszących. Uczniowie otrzymali dyplom, statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Ukłony i podziękowania należą się w tym miejscu Pani Alicji Garwol, która przetransponowała teksy filmu na język migowy oraz Paniom Lidii Bednarczyk i Magdalenie Leńskiej za role pielęgniarki i nauczycielki języka polskiego.
Podczas gali poznaliśmy laureatów konkursu i obejrzeliśmy najciekawsze filmy. Zwiedziliśmy studio filmowe, obejrzeliśmy rekwizyty i stroje z popularnych filmów polskich oraz poznaliśmy nowoczesne techniki produkcji filmowej.
Pani Dyrektor Bożena Kruszyńska i opiekunowie projektu P. Elżbieta Brzyska i P. Urszula Witkowska serdecznie gratulują zwycięzcom. Jesteśmy z Was bardzo dumni.  (U.Witkowska)

ag

10003893 1534758620098306 356987873908317262 n gala4

gala1

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis