SPECJALIŚCI OD WALKI Z ZAGROŻENIAMI SPOŁECZNYMI

SPECJALIŚCI OD WALKI Z ZAGROŻENIAMI SPOŁECZNYMI

zdjcie 8.04.15

W przedświąteczną środę w hali Aqua- Zdroju został rozegrany finał XIX edycji turnieju "Razem Przeciw Zagrożeniom". Bardzo dobrze w tegorocznej edycji spisała się reprezentacja Gimnazjum nr 9, wygrywając te zawody. Droga do finału nie była usłana różami, bo już w grupie eliminacyjnej musieliśmy się zmierzyć ze zdobywcami III miejsca w ubiegłorocznej rywalizacji, czyli Gimnazjum Gminno-Menadżerskim, a przede wszystkim ze zwycięzcami- Gimnazjum nr 12. Stawkę drużyn naszej grupy uzupełniała drużyna Gimnazjum nr 7. I w tej I fazie turnieju Gimnazjum nr 9 okazało się najlepsze, awansując do finału, w którym zmierzyliśmy się z uczniami Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 13. Zawody "Razem Przeciw Zagrożeniom" cieszą się dużym prestiżem wśród uczestników tej rywalizacji ze względu na złożony charakter tej rywalizacji. Uczniowie reprezentujący swoje szkoły muszą opanować szeroką wiedzę z dziedzin patologii życia społecznego, straży miejskiej, straży granicznej, straży pożarnej, policji i ruchu drogowego, a także wykazać się szeroko rozumianą sprawnością fizyczną. W 19- letniej historii tej imprezy był to XIV finał uczniów PG 9, a X zakończony triumfem. Można więc powiedzieć, że uczniowie PG 9 są specjalistami od walki z zagrożeniami społecznymi. Skład reprezentacji PG 9: Zuzanna Olczyk, Kinga Kuśtak, Katarzyna Tarasek, Jakub Muzyka, Bartosz Szuryga i Paweł Pradel. Opiekun: Marek Figurski.

p.j