PODSUMOWANIE ZMAGAŃ MŁODYCH HISTORYKÓW Z PG 9
Logo szkoly

PODSUMOWANIE ZMAGAŃ MŁODYCH HISTORYKÓW Z PG 9

Dobiegający końca rok szkolny 2014/2015 był niezwykle owocny jeśli chodzi o sukcesy uczniów naszego gimnazjum w konkursach historycznych i z wiedzy o społeczeństwie. I tak:
- Edyta Poważyńska z klasy III f zajęła I miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej organizowanej przez firmę edukacyjną Olimpus dostając w nagrodę grawerowany dyplom,


- Krzysztof Zając z klasy III a zajął I miejsce, a Edyta Poważyńska z klasy III f zajęła II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Świat antyczny” konkursie organizowanym przez PG nr 7 w ramach VIII Festiwalu Humanistycznego "Semper Alter",
- Dawid Kwasiborski z klasy II d zajął III miejsce a Krzysztof Zając z klasy III a i Weronika Daszkiewicz z klasy I e zdobyli wyróżnienie w II Konkursie Historycznym "Zamki, Pałace i Dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej" organizowanym przez naszą szkołę w Pałacu Struga,
- Zuzanna Grelewicz z klasy III a oraz Magdalena Opala z klasy II d zostały laureatkami, a Przemysław Błaszczyk z klasy II c i Michał Gadziński z klasy II f finalistami VII Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dziewczyny w nagrodę pojadą podczas wakacji na kilkudniową wycieczkę do Petersburga. Ponadto Magdalena Opala został wyróżniona na gali podsumowującej wyżej wymieniony konkurs, która odbyła się w siedzibie Ossolineum we Wrocławiu. Nasza uczennica przedstawiła tam przed gośćmi z kraju i zagranicy swoją fascynującą prezentację multimedialną o moskiewskim metrze. Warto też wspomnieć, że Magdalena została również finalistką Konkursu Historycznego Wiedzy o Ukrainie "Naddnieprzańska Epopeja" organizowanym również przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
- Klaudia Radomska z klasy II a (I miejsce) oraz Przemysław Błaszczyk z klasy II c (III miejsce) zostali laureatami, a Karolina Rudzka z klasy II e finalistką I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Samorząd terytorialny w systemie politycznym Polski”.
Do wszystkich konkursów uczniów przygotowywali nauczyciele historii Renata Staniec i Grzegorz Marszałek. Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis