Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

20151023 1040481

21 pażdziernika 2015r. w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu  odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna, w skład której weszli:

Aleksandra Gołdyn z kl. IIIa  (opiekun Edyta Borczyk),

Wiktoria Dryś z kl. IIIe (opiekun Sylwia Aftyka-Łoda),

Michał Augustyn z kl. IIIb (opiekun Anna Nahorecka).

Drużyna w cz. I konkursu rozwiązała test językowo-gramatyczny o wysokim stopniu trudności, zajmując IV miejsce, ale w części ustnej nie miała sobie równych. Przed nauczycielami szkoły średniej,, drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów oraz przed jury pokazała, jak pięknym, zwięzłym i poprawnym językiem, a ponadto swobodnie, dojrzale i z pasją można omówić temat:

„Czym różni się postrzeganie grzeczności językowej przez ludzi z różnych pokoleń” , odwołując się do naukowego artykułu, wybranego tekstu kultury i własnych doświadczeń.

To był bardzo zgrany team i dlatego zdobył I miejsce wśród szkół gimnazjalnych w naszym powiecie.

Gratulujemy sukcesu!