Zmagania konkursowe- sukcesy
Logo szkoly

Zmagania konkursowe- sukcesy

konkursy historyczne

W ubiegłym miesiącu, tj. w lutym 2016 r., uczniowie naszego gimnazjum rywalizowali w kilku konkursach z historii i wiedzy o społeczeństwie odnosząc spektakularne sukcesy.

I tak:
Michał Gadziński z klasy IIIf zajął I miejsce, Przemysław Błaszczyk z klasy IIIc zajął III miejsce, a Przemysław Kowalski z klasy IIIe zdobył wyróżnienie w X Regionalnym Konkursie Wiedzy o Historii Polski. W konkursie wzięło udział ok. 30 uczniów z 10 dolnośląskich gimnazjów.
Magdalena Opala z klasy IIId awansowała do międzyszkolnego etapu Konkursu Historycznego "Białe Noce". Jest to konkurs wiedzy o historii Rosji. Magda uzyskała w teście 81% i dostała się do pófinałowej setki. W I etapie wzięło udział 283 uczniów z 38 dolnośląskich gimnazjów. Następny etap na początku kwietnia- trzymamy kciuki.
-Michał Gadziński z klasy IIIf, Dawid Kwasiborski z klasy IIId, Robert Mocek z klasy IIIf, Olga Troszczyńska z klasy IIa, Jakub Wrzuszczak z klasy IIa i Szymon Mielczarek z klasy Ia awansowali do okręgowego etapu (najlepsza 500 uczniów) I Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. W I etapie wzięło udział ok. 4000 uczestników reprezentujących ok. 400 gimnazjów z całego kraju. Następny etap w marcu- trzymamy kciuki.
I wreszcie największy sukces: Zuzanna Słapek, Patryk Szemberg i Aleksander Wilk z klasy Ia awansowali do finału krajowego Wielkiego Konkursu Olimpijskiego: 120 lat na Olimpijskim Szlaku- Od Aten do Rio de Janeiro. Jest to konkurs wiedzy o polskich olimpijczykach. Olek zajął II miejsce, Patryk III miejsce a Zuzia IV miejsce w zawodach, które odbyły się w Terenowym Klubie Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. Nasi uczniowie byli najlepsi z województwa dolnośląskiego i pokonali uczniów m.in. z województwa wielkopolskiego i łódzkiego ustępując jedynie zawodniczce z województwa opolskiego i awansując do najlepszej 15tki w Polsce. Krajowy finał na przełomie marca i kwietnia- trzymamy kciuki.
Uczniów do wyżej wymienionych konkursów przygotowywali nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie- Grzegorz Marszałek i Renata Staniec. Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. R.Staniec ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis