KONKURS WIEDZY O PRAWIE
Logo szkoly

KONKURS WIEDZY O PRAWIE

30 marca 2016 roku, w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie dla Gimnazjalistów organizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu „Szkoła bliższa prawu”.

Tego dnia w szranki konkursowe stanęło 27 uczniów z klas I-III gimnazjum. Po teście pisemnym dotyczącym zagadnień prawnych i składającym się z 50 pytań okazało się, iż do drugiej części zakwalifikowało się 19 osób, które wykazały się dużą wiedzą i osiągnęły 70% próg kwalifikacyjny.
Druga część polegała na odpowiedzi ustnej na wylosowane zagadnienie. Po tym etapie do eliminacji okręgowych, które odbędą się pod koniec kwietnia we Wrocławiu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Julia Godzisz- 1a,
2. Wojciech Godlewski-3a,
3. Julia Kocan- 2d i Angelika Markiewicz- 2e- ex aequo.
Organizatorami konkursu w szkole i opiekunami merytorycznymi uczniów byli nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie Renata Staniec i Grzegorz Marszałek. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (G. Marszałek) ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis