KONKURS WIEDZY O UKRAINIE „NADDNIEPRZAŃSKA EPOPEJA”
Logo szkoly

KONKURS WIEDZY O UKRAINIE „NADDNIEPRZAŃSKA EPOPEJA”

zdj 4

Czworo uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ukrainie „Naddnieprzańska epopeja”. Pierwszym etapem rywalizacji było wykonanie przewodnika po Ukrainie w formie papierowej lub multimedialnej. Następnie, spośród autorów prac wyłoniono pięć najlepszych drużyn. Kolejnym zmaganiem uczestników konkursu były potyczki wiedzowe składające się z pięciu rund. Nasza młodzież wyróżniła się ogromną wiedzą i tym samym zajęła pierwsze miejsce. W skład drużyny wchodzili: Julia Limanówka, Szymon Mielczarek, Weronika Mielczarek oraz Maria Oziembłowska.

Zaś ich opiekunem był p. Grzegorz Marszałek. Za trud włożony w przygotowanie do konkursu uczniowie otrzymali nagrody książkowe, medale, dyplomy i, co najważniejsze, tygodniowy wyjazd na Ukrainę. 

26.06.2016 r. młodzież rozpoczęła wakacje podróżą do kraju naszych wschodnich sąsiadów. Gimnazjaliści poznali kulturę, tradycje i historię poprzez zwiedzanie miast: Berdyczowa, Żytomierza, Winnicy i Kijowa oraz wsi: Ozadiwki, Rajek i Terechowej. Uczestniczyli oni również w obchodach święta Kupały, a także w pokazie świetlnym jednej z największych fontann w Europie.
Dzięki temu pobytowi polska młodzież zaprzyjaźniła się z rówieśnikami z Ukrainy, którzy zaprezentowali im swoje talenty oraz zainteresowanie. Polscy uczniowie mieli też okazję brać udział we wspólnych warsztatach plastycznych.
Dzięki tej bezcennej nagrodzie młodzi podróżnicy mieli okazję zobaczyć zupełnie inny świat rozciągający się za wschodnią granicą. Marysia, Weronika i Szymon wrócili z Ukrainy bogatsi w nowe doświadczenia i niezapomniane wrażenia. G.Marszałek ag

zdj 1 zdj 3

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis