WIELKI SUKCES W LIDZE SZKÓŁ JANA KARSKIEGO
Logo szkoly

WIELKI SUKCES W LIDZE SZKÓŁ JANA KARSKIEGO

Liga Szkół Jana Karskiego M.Blitek J. Limanówka P. Marcinczyk J. Matyka W. Mielczarek. Sz. Mielczarek Z. Słapek P. Szemberg. M. Stabrowska A. Wilk

17 listopada 2016 roku w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się spotkanie poświęcone postaci Jana Karskiego. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego "Karski My Hero".

Podczas jego trwania można było dowiedzieć się dużo ciekawych informacji o legendarnym kurierze i czasach mu współczesnych, o co zadbała grupa teatralno-edukacyjna Warszawiaki oraz prezes Fundacji Ewa Junczyk- Ziomecka, która osobiście znała bohatera. W tym dniu zostały również ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy scenariusz obchodów "Dnia Karskiego" w szkole. Scenariusz opracowany przez zespół uczniów naszego gimnazjum w składzie: Milena Blitek, Julia Limanówka, Paulina Marcińczyk, Weronika Mielczarek, Zuzanna Słapek, Maja Stabrowska, Jakub Matyka, Szymon Mielczarek, Patryk Szemberg i Aleksander Wilk, którego opiekunem merytorycznym był nauczyciel historii Pan Grzegorz Marszałek został wyróżniony. Nagrodą jest wycieczka do Warszawy, podczas której planowane jest zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz spotkanie z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Młodzieży i ich opiekunowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz udanej wycieczki do stolicy naszego kraju. GMarszałek ag

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis