Wałbrzyskie w wierszu i legendzie
Logo szkoly

Wałbrzyskie w wierszu i legendzie

Dnia 31 maja 2014 r. odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu " Wałbrzyskie w wierszu i legendzie", który w tym roku doczekał się rangi konkursu powiatowego. Konkurs uświetniła swoją prezentacją pani Magdalena Woch i występ zespołu tanecznego LEGO " Cordex".

Piękne nagrody ufundowali: Biuro Promocji Miasta, Zamek Książ i Komenda Hufca ZHP w Wałbrzychu.Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie szkół wałbrzyskich.
W ich wyniku wyłoniono laureatów. W kategorii prac literackich I miejscem nagrodzono : Zofię Brzozowiec za " Legendę o Śródmieściu" z PSP nr 21, wyróżnienie zdobyła Izabela Walendziak i Mateusz Krupa z PG z OI nr 9, a wśród uczniów szkół podstawowych: Oliwia Olszak z kl. V. W grupie wiekowej gimnazjum I miejsce zdobyła uczennica PG nr 13 Aleksandra Majerska. W kategorii krasomówczej I miejsce zdobył Paweł Woźniak z PSP nr 21, który ze swobodą opowiedział interesującą historycznie legendę. Na szczególną uwagę zasługiwały także legendy wygłoszone przez Bartka Jastrzębskiego z PSP nr 28 i Aleksandry Kosior z PSP nr 26. Oboje otrzymali wyróżnienia. W kategorii recytacja bezkonkurencyjna była Zofia Ślęzak z PG z OI nr 9. Uwagę jurorek przyciągnęła także Alicja Lichorobiec z PSP nr 26 i Filip Stachowiak z PSP 21, który recytował wiersz napisany przez siebie.Nagrodzono również prace plastyczne i fotograficzne. I miejsce w konkursie plastycznym zdobyła Julia Kocan z PSP nr 28, a w fotograficznym Julia Mazarska z tej samej szkoły.
Konkurs uświetniła swoją obecnością pani dyrektor Bożena Kruszyńska. Nad całością opiekę sprawowały panie Anna Nahorecka i Katarzyna Bogdańska.

ag

PICT0065PICT0015PICT0018

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis