TAJEMNICZY WAŁBRZYCH
Logo szkoly

TAJEMNICZY WAŁBRZYCH

16 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs " Wałbrzyskie w wierszu i legendzie" Tegorocznym zmaganiom przyświecało hasło: " Wałbrzych leśnym ogrodem - staraniem ludzi". 

Pani Magdalena Woch rozpoczęła prezentacją o Zamku Książ.
Do konkursu przystąpili uczniowie wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjów.
W kategorii krasomówczej wygrała Nikola Nadwidna z ZSzOI,, która zaprezentowała temat: " Od podróży w zaświaty do Parku Wielokulturowego". Największym zainteresowaniem cieszył sie konkurs literacki, w którym I miejsce wywalczyła bardzo ładnym opracowaniem tematu : Dominika Boryszewska z PSP nr 28., II miejsce- Julia Długoszewska z PSP nr 28, która napisała pracę pt. " Wałbrzych leśnym grodem", a III miejsce zajął uczeń kl. V naszej szkoły : Jakub Kozłowski. Zmagania recytatorów oceniało jury, któremu najbardziej podobała się recytacja: Natalii Wróblewskiej z Gimnazjum nr 6 . Magdalena Galińska z PSP nr2 otrzymała nagrodę specjalną za recytację wiersza " Czarne żurawie" 

II miejsce wywalczył Łukasz Kowalski z PSP nr 26, III miejsce - Aleksandra Domańska z PSP nr 23, a nasza faworytka- Zofia Ślęzak otrzymała nagrodę specjalną.
W konkursie fotograficznym wygrała Sandra Rynkiewicz z PG nr 13. II miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 9- Daniel Konsewicz.
W konkursie plastycznym wygrała Monika Sikorska za pastele. Jury podobał się zwłaszcza obrazek pt. " Pod Kotwicą"
Dziękujemy paniom, które przygotowały uczniów: p. Arlecie Mańce, p. I. Fiebich, p. E. Surze, p. A. Matyce- Gawron, p. A. Adasiak i p. E Bober, A. Nahoreckiej i K. Bogdańskiej, rodzicom i opiekunom, który przybyli, by obserwować zmagania swych pociech.
Serdeczne podziękowania składamy p. Magdalenie Woch , Wydziałowi Promocji Miasta i p. Prezesowi Zamku Książ za ufundowanie pięknych nagród, które wręczyła p. dyrektor Bożena Kruszyńska.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały, już czwarty rok z rzędu p. A. Nahorecka i p. K. Bogdańska.( oprac. K. B.)

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis