I MIEJSCE SP w KONKURSIE OJCZYZNA POLSZCZYZNA
Logo szkoly

I MIEJSCE SP w KONKURSIE OJCZYZNA POLSZCZYZNA

     Martyna Rychter, uczennica klasy VIb, zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny sygnowanym przez znanego jezykoznawcę - prof. Jana Miodka.

dyplom I miejsce ojczyzna polszczyzna 2015

http://edu.um.walbrzych.pl/news/255/167/I-miejsce-Publicznej-Szkoly-Podstawowej-z-Oddzialami-Integracyjnymi-Nr-26-w-Konkursie-Ojczyzna-Polszczyzna/d,news-detail.html

       Od czwartku do soboty, czyli od 10 do 12 grudnia 2015 r., trwały zmagania uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, który odbył się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W konkursie wzięło udział 34 reprezentantów różnych rejonów, położonych na terenie całej Polski. Do Wrocławia przybyły dzieci z Krakowa, Szczecina, Poznania, ale także z mniejszych ośrodków, jak: Góra, Słupsk, Piotrków Trybunalski.
       Wrocław w tym roku reprezentowały trzy uczestniczki. Ze Lwowa przyjechały dwie uczennice. Program konkursu obfitował w różne atrakcje, jak: wykłady, warsztaty, zwiedzanie miasta, koncert w Narodowym Forum Muzyki "Słowik i skrzypce".
W komisji konkursowej zasiadali pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Przewodniczył im prof. Jan Miodek.
      Uczennica klasy VI b, Martyna Rychter, uzyskała największą ilość punktów w części pisemnej i ustnej. Na szczególną uwagę jurorów oraz ich aprobatę zasłużyło wypracowanie Martyny. Uczennica uzyskała maksymalną ilość punktów, czyli 10. Bardzo ciekawe było także wystąpienie przed publicznością. Zyskało powszechną aprobatę. Uczennica opowiadała w sposób dowcipny, łamiąc obowiązujące stereotypy, bawiąc się konwencją baśniową, uzasadniając przysłowie: "Niewdzięczny za dobro złem płaci".
      Uczennica z Wałbrzycha zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając dwie dziewczyny z Wrocławia. Jury przyznało także pięć wyróżnień i jedno specjalne dla uczestniczki ze Lwowa.
Gratulujemy sukcesu zarówno Martynie, ale także jej opiekunce- Pani Dagmarze Bejmert.
Koordynator szkolnego konkursu, Regina Zając

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis