SUKCES OLIWKI W ZDOLNYM ŚLĄZACZKU
Logo szkoly

SUKCES OLIWKI W ZDOLNYM ŚLĄZACZKU

IMG 20160217 131309-3 1

Uczennica klasy VI d, Oliwia Budka, została laureatką XIII Dolnośląskiego Konkursu „ zDolny Ślązaczek” z języka polskiego. Ta sama osoba uzyskała także tytuł finalisty „ zDolnego Ślązaczka”z matematyki.

        Przypominamy, że Oliwia- spośród trzydzieściorga dzieci z Wałbrzycha, które startowały w etapie powiatowym- jako jedyna została zakwalifikowana do zmagań w tym konkursie na szczeblu wojewódzkim. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.


         17 II 2016r. do Wrocławia z różnych szkół w województwie przybyło 58 uczestników( w tym- 34 z Wrocławia). Zadaniem finalistów było napisać wypracowanie na wybrany temat oraz rozwiązać test dotyczący analizy wiersza.
          1 marca została ogłoszona lista laureatów. Jest na niej nazwisko uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. Oliwia uzyskała maksymalną ilość punktów. Niebawem odbędzie się uroczysta Gala Laureatów w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, podczas której zostaną wręczone nagrody,dyplomy, medale i zaświadczenia zwalniające z egzaminu.
        Gratulujemy Oliwce oraz jej opiekunom ( p. Łukaszowi Zawadzkiemu, p. Reginie Zając) sukcesu. R.Zając ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis