SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY "BLIŻEJ OLIMPU"

SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY "BLIŻEJ OLIMPU"

Konkurs Mitologiczny-uczestnicy

Dnia 22. listopada w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny Bliżej Olimpu. Konkurs miał na celu upowszechnianie wiedzy mitologicznej wśród uczniów klas V, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań kulturą antyczną, promowanie wiedzy i uzdolnień uczniów a także integrację środowiska uczniowskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas V i miał charakter indywidualny. Organizacją zajęły się panie Joanna Madejczyk i Agnieszka Karmowska.
Aby wziąć udział w konkursie, uczniowie musieli zapoznać się z mitami zamieszczonymi w podręczniku do kl. V oraz w ,,Mitologii” Jana Parandowskiego (rozdziały: ,,Narodziny świata” i ,,Bogowie olimpijscy”) oraz wykonać następujące zadania konkursowe:
1.Test ze znajomości mitów,
2.Czyj to opis? (postaci mitologiczne),
3.Krzyżówka dot. mitologii,
4.Labirynt dot. mitologii,
5.Odgadywanie związków frazeologicznych związanych z mitologią,
6.Przygotowanie i prezentacja folderu dotyczącego wybranej postaci mitologicznej,
7.Przygotowanie i prezentacja stroju lub elementów stroju nawiązujących do tematyki mitologicznej. Wyniki indywidualne:

mitologia tabela 1.1

Wyniki zespołowe:

mitologia tabela 1.2

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

JMadejczyk

ag

Zwyciężczyni - Karolina Pomykała II miejsce - Izabela Pisarczyk Justyna Cybulska jako Hera Posejdon - Adrian Koszyk