SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE "CLIMATHON"
Logo szkoly

SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE "CLIMATHON"

CLIMATHON 2015

Cieszymy się sukcesem naszych kolegów i koleżanek, którzy zdobyli III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miejski w Wałbrzychu w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia o nazwie "CLIMATHON".

 

Nasze miasto jako jedyne w Polsce wraz z 13 innymi na świecie wzięło udział w wydarzeniu typu hackaton.

W czwartek i piątek (18-19 czerwca 2015) przez 24 godziny dwa 5-osobowe zespoły naszych uczniów z klas I i II uczestniczyły w wykładach i zajęciach warsztatowych, których celem było wypracowanie oryginalnego pomysłu na zachęcenie wałbrzyszan do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Jury konkursu nagrodziło m.in. projekt uczniów klasy I a (Alicji Lichorobiec, Jakuba Wrzuszczaka, Michała Ossowskiego, Szymona Mikołajczyka i Zuzanny Puziak), którzy w oryginalny sposób promowali zastosowanie energii słonecznej i wiatrowej.

Bardzo ciekawy pomysł przedstawili także uczniowie klas II (Andżelika Betlejewska, Aleksandra Jarosińska, Klaudia Radomska, KrzysztofSęczyk i Wojciech Stefaniak).

Nietypowy charakter spotkania, polegający na 24-godzinnej współpracy, był niezwykłą okazją do twórczego myślenia i integracji zespołów.

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis