Klasy I-III Gimnazjum
Logo szkoly

Samorząd I-III Gimnazjum

DZIEŃ GÓRNIKA

Dzień Górnika

4 grudnia 2018 r. pięcioosobowa delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Górniczego w Wałbrzychu. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji górników, a nastepnie w uroczystym pochodzie udaliśmy się pod Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego, gdzie złożyliśmy kwiaty w imieniu całej społeczności szkolnej. 

KIERMASZ ANDRZEJKOWY

kiermasz and 1

W dniach 26-27 listopada 2018 r. odbył się kiermasz andrzejkowy. 19 klas przygotowało doskonałe wypieki i kolorowe galaretki. Wszystko znikało w mgnieniu oka... Dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczymy na zakup paczek świątecznych dla naszych potrzebujących kolegów. Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wiele trudu w zorganizowanie kiermaszu, zwłaszcza Rodzicom i Dziadkom uczniów, organizatorom kiermaszu - klasie 8d i jej Wychowawcy oraz wszystkim dyżurującym przy stoiskach.

Czytaj więcej: KIERMASZ ANDRZEJKOWY

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

KEN 1

W poniedziałek, 15 października 2018 r., obchodzilismy święto patronalne naszej szkoły - Dzień Komisji Edukaji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię oraz słodki poczęstunek dla Nauczycieli i wszystkich Pracowników Szkoły. Dziękujemy klasie 7b, która wspólnie  Rodzicami upiekła smakowite ciasta!

Czytaj więcej: ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

STOKROTKA PATRIOTYCZNA

stokrotka

Samorząd Uczniowski, jako reprezentant całej społeczności uczniowskiej, włączył się aktywnie w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, co oznacza dla nas bycie Polakami, członkami tak ważnej dla nas wspólnoty, jaką jest nasz naród, jak na co dzień przeżywamy przynależność do wielkiej polskiej rodziny, za co jesteśmy wdzięczni naszym przodkom i co sprawia, że w Polsce czujemy się u siebie.
Z przelanych na papier myśli, wypływających z naszych autentycznych uczuć, stworzyliśmy wspólny plakat w kształcie STOKROTKI, aby w ten sposób zamanifestować nasze przywiązanie do Polski, naszej Ojczyzny.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis