CZWARTKI LEKKOATLETYCZE 2012/2013 SP
Logo szkoly

CZWARTKI LEKKOATLETYCZE 2012/2013 SP

Czwartki lekkoatletyczne I tura - Szkoła Podstawowa.

zdj1

 

 Aż 19 medali zdobyli nasi lekkoatleci w I turze czwartków lekkoatletycznych w tym roku szkolnym: 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. W zawodach startowało 48-miu młodych sportowców z klas IV - VI naszej szkoły podstawowej.

Po 2 medale zdobyli: Ada z 4c, Lidka Rzepecka, Jessica Kaputa, Karol Molak i Kamil Zeszut.

W poszczególnych konkurencjach medale zdobyli:
• bieg na 60m:
złoty - Monika Woźniak i Karol Molak,srebrny - Agnieszka Rymkiewicz i Kamil Zeszut, brązowy - Ada Polerowicz
• bieg na 300m:
złoty - Lidka Rzepecka, srebrny - Jessica Kaputa, brązowy - Ania Kieroń
• bieg na 600m:
złoty - Nikola Okopniak i Kamil Sarnecki, srebrny - Basia Nogawka
• skok w dal:
złoty - Ada z 4c, srebrny - Jessica Kaputa i Kamil Zeszut, brązowy - Lidka Rzepecka
• rzut piłką 2-3 kg:
złoty - Karol Molak, srebrny - Magda Adamczyk, brązowy - Olek Chmielewski
• bieg na 60m - III miejsce - Wiktor Chojnowski
Wszyscy nasi reprezentanci startowali bardzo dobrze, osiągnęli wiele wspaniałych wyników. Na medal spisali się też najmłodsi - uczniowie klas czwartych, którzy bez tremy walczyli i osiągali bardzo dobre wyniki. Usłyszymy o nich jeszcze nie raz.

Czwartki Lekkoatletyczne II tura - Szkoła Podstawowa

zd2

 

14 medali wywalczyli nasi młodzi sportowcy w II turze czwartków lekkoatletycznych. Zawody odbyły się w czwartek - 6 grudnia. Dziewczynki, zdobyły 10 medali: 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

W poszczególnych konkurencjach medale zdobyli: Bieg na 60m:
• I miejsce - Ada z 4c
• II miejsce - Agnieszka Rymkiewicz i Karol Molak
• III miejsce - Ola Domagała i Kamil Zeszut
Bieg na 300m:
• I miejsce - Jessica Kaputa
• II miejsce - Lidka Rzepecka
• III miejsce - Ola Domagała
Skok w dal:
• I miejsce - Ada z 4c
• II miejsce - Natalia Owcarz i Karol Molak
• III miejsce - Jessica Kaputa i Kamil Zeszut
Bieg na 600m:
• I miejsce - Nikola Okopniak
Oprócz medalistów bardzo dobrze spisały się inne dzieci, zajęły wiele miejsc w pierwszej dziesiątce. Na uznanie zasługuje postawa dużej grupy czwartaków. Startując ze starszymi czasami o dwa lata zawodnikami dali z siebie wszystko i osiągnęli wiele rekordów życiowych. Na pewno usłyszymy o nich jeszcze nie jeden raz.

Finały Czwartków Lekkoatletycznych - Szkoła Podstawowa

Aż 596 punktów zdobyli nasi lekkoatleci w końcowej klasyfikacji czwartków lekkoatletycznych. Następną w klasyfikacji SP 22 wyprzedzili aż o 382 punkty. Na trzecim miejscu uplasowała się SP 23 zdobywając 152 punkty. Na tak wspaniały wynik złożyły się bardzo dobre starty naszych zawodników. Ogółem nasi młodzi sportowcy zdobyli 13 medali: 6 złotych ( Ania Kieroń - bieg na 60m, Natalia Owcarz - skok w dal, Jessica Kaputa - bieg na 300m, Nikola Okopniak - bieg na 600m, Karol Molak - bieg na 60m i rzut piłką), 2 srebrne(Jessica Kaputa - bieg na 60m, Nikola Okopniak - skok w dal) i 5 brązowych (Agnieszka Rymkiewicz - bieg na 60m, Ania Kieroń - bieg na 300m, Julia Sikorska - bieg na 600m, Karolina Marszelewska - skok w dal, Bartek Szuryga - bieg na 60m). W skład drużyny wchodzili również: Magda Adamczyk, Lidka Rzepecka, Agata z 5d, Ola Domagała, Natalia Sławińska, Emilka Salwa, Klaudia Żywarska, Maja Komandowska, Ola Kosior, Monika Woźniak, Bartek Marczuk, Michał z 6d, Wiktor Chojnowski, Dawid Dziuba, Kamil Sarnecki, Jakub Muzyka, Antek Załoziński, Konrad Grabowski.

W prawidłowym przebiegu zawodów pomogła praca naszych gimnazjalistek: Dominiki Ilejko, Pauliny Połeć i Marty Baranowskiej oraz młodej Ady Polerowicz. To one pomagały p. Kasi Popiel w opracowywaniu wyników, dodawaniu punktów po odbytych konkurencjach. Wielki pech spotkał Adę,z przyczyn zdrowotnych nie mogła wystąpić w finałach. A była faworytką w trzech konkurencjach. Na pewno za rok pokaże co potrafi.

Dzieci do zawodów przygotowywały: p. Hanna Kotynia i p. Natalia Urbacka.

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis