TURNIEJ PIŁKARSKI SZKÓŁ AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ
Logo szkoly

TURNIEJ PIŁKARSKI SZKÓŁ AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zdjęcie0549

 

Dnia 3.09.2013 r. na obiektach a-Zdroju został rozegrany Turniej Piłkarski Szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

W godzinach przedpołudniowych do rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas I-III. Drużyna naszej szkoły po wygraniu grupy eliminacyjnej ( 9:0 z SP 30 i po 2:0 z SP 21 i SP Świebodzice ) awansowała do półfinałów , gdzie zmierzyła się z SP nr 6 wygrywając 2:0 a w finale po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygraliśmy z SP 23 tracąc jedyną bramkę w całym turnieju na samym początku spotkania ale finisz należał do naszych młodych piłkarzy. Dodatkową satysfakcją był tytuł króla strzelców dla Konrada Korby ( 15 bramek ) i tytuł najlepszego bramkarza turnieju dla Marcina Bikowskiego. Pozostali zawodnicy to: Igor Dwornik, Karol Gazda, Wiktor Galimski, Damian Skiba, Marek Halastra, Adam Czornij, Oktawian Greiner, Michał Kaszubski. Opiekun: Marek Figurski. Medale za zwycięstwo młoda reprezentacja naszej szkoły otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Romana Szełemeja. 

W następnej kolejności swój turniej rozgrywały reprezentacje szkół z klas IV-VI. Tutaj nasza drużyna w grupie eliminacyjnej pokonała SP 22 4:1 oraz SP 28 2:0. W grupie finałowej zmierzyliśmy się z naszymi sąsiadami zza miedzy SP 21 wygrywając 2:0 by w ostatnim spotkaniu ulec SP 37 0:2. Ale i tak możemy być zadowoleni ze zwycięstwa w rywalizacji drużyny z klas I-III i drugiego miejsca z klas IV-VI.
Skład starszej reprezentacji: Igor Lewandowski, Antoni Załoziński, Piotr Nowotnik, Jakub Muzyka, Błażej Dudzik, Oskar Wiśniewski, Damian Charyk, Szymon Weirauch, Mateusz Ciupiński.

Nadesłał Marek Figurski 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis