KOLEJNA PORCJA SUKCESÓW BASZTY
Logo szkoly

KOLEJNA PORCJA SUKCESÓW BASZTY

baszta 016

Kończący się okres zimowy to wysyp halowych turniejów piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych. W wielu z tych imprez brali udział piłkarze UKS Baszta Wałbrzych.

http://www.walbrzych24.com/1-sport/19739-baszta-najlepsza-w-starych-bogaczowicach 

http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,27028

W nowy rok kalendarzowy mocnym krokiem weszli skrzaci Baszty na turnieju w Świdnicy "Skrzat Cup" w dniu 03.01.2015 okazując się najlepszą drużyną z pośród 10 ekip pozostawiając w pokonanym polu zespoły z Wrocławia, Polkowic, Świdnicy, Jawora i Wałbrzycha. Kolejny sukces miał miejsce na turnieju Textim CUP w Boguszowie Gorcach gdzie żacy UKS Baszta ponownie okazali się najlepsi w stawce 10 drużyn z naszego regionu. Ostatni sukces to zwycięstwo w turnieju orlików "Victoria CUP" o puchar wójta gminy Stare Bogaczowice. Wcześniej w Starych Bogaczowicach triumfowali młodzicy Baszty również w turnieju Victoria CUP o puchar dyrektora Zespołu Szkół. Młodzicy Baszty na turnieju w Świebodzicach zajęli 3 miejsce a orlicy Baszty taką samą lokatę wywalczyli na turnieju Textim CUP w Boguszowe Gorcach. Oprócz zwycięstw zespołowych zawodnicy Baszty otrzymali szereg wyróżnień indywidualnych. Adam Czornij był królem strzelców na turniejach w Boguszowie Gorcach i w Starych Bogaczowicach. Krzysztof Jowik i Marcin Bikowski byli najlepszymi bramkarzami na turnieju w Boguszowie Gorcach odpowiednio w kategorii żak i orlik. Oskar Bilejszys najlepszym bramkarzem w Świebodzicach. Oktawian Greiner dwukrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem turnieju w Boguszowie Gorcach i Świebodzicach.

baszta 018

Skład żaków Baszty:

Krzysztof Jowik, Radosław Juś, Tymoteusz Śliwakowski, Mikołaj Pers, Mateusz Sławiński, Szymon Marczuk, Hubert Kozioł, Bartek Michalkiewicz, Wiktor Kaczanowski, Adam Czornij, Kacper Zatryb.

Skład orlików Baszty:

Krzysztof Berezowski, Michał Kaszubski, Oktawian Greiner, Maciej Kwiatkowski, Urszula Jankowska, Weronika Kaczor, Damian Skiba, Igor Dwornik, Marcin Bikowski Skład Młodzików Baszty:

Oskar Bilejszys, Błażej Dudzik, Dawid Sawuła, Krystian Kępowicz, Jan Kaczor, Aleksander Tsipirigidis, Jakub Sadowski, Jakub Bucholc, Maciej Czornij, Szymon Śliwakowski, Aleksandra Zibeker.

Trener: Marek Figurski

p.j.

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis