BASZTA W MARSYLII 2015 R.
Logo szkoly

BASZTA W MARSYLII 2015 R.

Już po raz czternasty zielonoświątkowy weekend UKS Baszta Wałbrzych spędzała na turnieju piłkarskim w Marsylii.

 

Występowaliśmy dwoma drużynami w kategorii U-11 i kategorii U-13. Zawodnicy naszego uczniowskiego klubu mieli możliwość konfrontacji swoich umiejętności piłkarskich z regionu południowej Francji oraz Portugalii. Młodsza drużyna zanotowała dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, co spowodowało, że zajęliśmy miejsce w środku stawki drużyn. Szczególnie pechowy okazał się pierwszy pojedynek, gdyż prowadząc przez całe spotkanie 1:0 po błędzie jednego z naszych obrońców doszło do wyrównania i to spowodowało, że musieliśmy walczyć o niższe miejsca w turnieju. Starsza drużyna, która rozgrywała swoje mecze w miejscowości Sassuet les Pin zanotowała trzy remisy, dwie porażki i jedno zwycięstwo, ale w tym wypadku największym sukcesem był wybór Marcina Bikowskiego na najlepszego goalkeepera imprezy. Cieszy to, że nie został doceniony bramkarz z Portugalii, który obronił decydujący rzut karny o zwycięstwie jego drużyny w całym turnieju, a zostały docenione umiejętności bramkarskie Marcina. Największą zdobyczą wyjazdów Baszty do Francji jest to, że wskazuje wielu młodym talentom drogę w ich karierze piłkarskiej. To właśnie na tych turniejach pierwsze swoje kroki piłkarskie stawiali tacy zawodnicy, jak Dominik Janik, Jan Rytko, Dominik Radziemski (II Liga seniorów Górnik Wałbrzych), Patryk Parol (młodzieżowe drużyny Chievo Verona, reprezentacja Polski juniorów), Bartłomiej Biel (reprezentacje młodzieżowe Polski, pierwszoligowe Puszcze Niepołomice i aktualnie Wigry Suwałki). Wyjazd na południe Francji to także okazja do zwiedzenia tego pięknego zakątka Europy. Tak samo było w tym roku, gdy zwiedzaliśmy centrum Marsylii z górującą bazyliką Notre Dame, stadion Olimpique Marsylia, rejs statkiem po Morzu Śródziemnym do Calanques, które są zabytkiem przyrody w skali UNESCO. W tej wspaniałej eskapadzie uczestniczyli: Marcin Bikowski, Błażej Dudzik, Miłosz Gerke, Jakub Sadowski, Jakub Wawrzyniak, Igor Dwornik, Oktawian Greiner, Michał Kaszubski, Oskar Bilejszys, Aleksandros Tsipiridis, Dawid Sawuła, Alan Cierzniak, Miłosz Ilski, Araik Hovsepyan, Oskar Łebek, Krystian Kępowicz, Szymon Śliwakowski, Jakub Gackowski. Trener: Marek Figurski.
Za pomoc w organizacji turnieju serdecznie dziękujemy firmie Faurecia S.A. Polska, Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego, Urzędowi Miejskiemu, Dyrekcji Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz wszystkim rodzicom.

 

przejdź do galerii

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis