V Wiosenny Turniej Szachowy
Logo szkoly

V Wiosenny Turniej Szachowy

W niedzielę 8 maja 2016 w Zespole Szkół Fundacji został rozegrany - V Wiosenny Turniej Szachowy dla Uczniów do lat 16. Była to już jego II edycja w tym roku. Sędzią głównym turnieju był Pan Wiesław Janocha. W turnieju wystartowało 10 naszych uczniów. Dzisiejszy dzień był "szczęśliwym dniem" dla naszych zawodników. 

Czterech naszych uczniów uzyskało normy na kategorię szachową:

Zuzanna Słapek (IV kategorię), Kamila Warzecha (V kategorię), Filip Karpiński (V kategorię) i Wilhelm Greiss (V kategorię). Jest to duży sukces naszych uczniów!!! Normy na kategorie szachowe

Turniej wygrał Bartosz Smukowski. Aleksander Wilk zajął IV miejsce. Zuzanna Słapek uplasowała się tuż za Olkiem - zajmując V miejsce a w klasyfikacji D16 zajęła I miejsce.

Pozostali uczniowie: Filip Karpiński, Marcel Karpiński, Kamila Warzecha, Marcin Marahs, Wilhelm Greiss, Maciej Kozłowski i Hana Nukui - również zasługują na słowa pochwały Uzyskali 2 lub 1,5 pkta w turnieju. Dla wszystkich z nich był to pierwszy turniej rozgrywany tempem 30 minut na partię.  Wyniki Turnieju

Pierwsze swoje laury zdobyli bracia Filip i Marcel. Serdecznie gratulujemy sukcesów!

W klasyfikacji po dwóch edycjach Turnieju w klasyfikacji generalnej znalazł się nasz uczeń Aleksander Wilk - zajmując II miejsce. A w klasyfikacji dziewcząt po dwóch turniejach III miejsce zajęła Zuzanna Słapek.

Był to bardzo udany turniej dla naszych uczniów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM uzyskanych wyników w zawodach.Wierzymy, że tak duże zaangażowanie i wkład w pracę nad szachami przyniesie kolejne tiumfy w niedalekiej przyszłości. (opiekun Hanna Rychlik)

 

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis