MISTRZOSTWA SZACHOWE SZKÓŁ WAŁBRZYSKICH 2016/2017
Logo szkoly

MISTRZOSTWA SZACHOWE SZKÓŁ WAŁBRZYSKICH 2016/2017

Dzisiaj 4 listopada (Piątek) odbyły się w Aqua Zdroju Drużynowe Mistrzostwa w Szachach w następujących kategoriach: Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada i Licealiada.

Nasi uczniowie zaprezentowali dobrą grę, której przełożeniem było zajęcie wysokich miejsc na podium.

W kategorii Gimnazjady nasza reprezentacja gimnazjum (w składzie: 1. Aleksander Wilk 2. Jakub Matyka 3. Szymon Mielczarek i 4. Zuzanna Słapek - uczniowie klasy IIa) była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza reprezentacja SP 26 (w składzie 1. Krzysiu Matyka 2. Karol Popiel 3. Paweł Jaworek i 4. Kamila Warzecha) zajęli II miejsce na 8 startujących drużyn.

Duży udział w wywalczeniu tego miejsca należy do Kamili Warzechy (Va), która wygrała wszystkie swoje partie uzyskując wynik 7pkt/7. Po raz pierwszy w tak ważnej imprezie wystąpił  Pawełek Jaworek uczeń klasy IIIe, który pomimo swojego debiutu - zdobył punkty i przyczynił się do wywalczenia przez drużynę II miejsca. Obie nasze drużyny awansowały do kolejnego etapu rozgrywek szachowych, które odbędą się 23 i 24 listopada w Żarowie.

Serdecznie gratuluję uzyskanego sukcesu wszystkim zawodnikom oraz chciałam bardzo podziękować wszystkim naszym uczniom (uczestnikom koła szachowego: Natalii Jachwan, Kubie Dawcowi, Filipowi i Marcelowi Karpińskim, Kubie Perkowskiemu, Paulinie Nowak, Weronice Wall i Zosi Malcher), którzy również mają swój wkład w uzyskany sukces naszych reprezentacji szkolnych - GENS UNA SUMUS:) (Hanna Rychlik)

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis