WSZYSTKIE KOLORY SWIATA 2017
Logo szkoly

WSZYSTKIE KOLORY SWIATA 2017

17094085 1449146105125283 755649974 nNasza szkoła należy do Klubu UNICEF, dlatego z ogromną radością po raz trzeci wzięliśmy udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.


Celem projektu jest:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli
6 lutego odbyła się licytacja laleczek. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klas I- III szkoły podstawowej, ich rodziców, babć oraz gimnazjalistów udało nam się znaleźć opiekunów dla 23 laleczek w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli.
Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. Dzięki hojności uczniów i ich rodziców zaszczepimy 100 dzieci

Przed nami wybór tej jedynej – najpiękniejszej. Prosimy uczniów, rodziców , nauczycieli o wybranie lalki, która będzie reprezentować naszą szkołę, poprzez kliknięcie „ lubię to” do 3 marca. Zdjęcia lalek można obejrzeć na stronie:https://www.facebook.com/pg9wolontariat/

Na wybraną laleczkę będzie można głosować na oficjalnym fan page’u projektu Wszystkie Kolory Świata na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata w marcu po feriach
Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.
Organizatorem licytacji był Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, którego opiekunkami są panie: Iwona Wawrzyniak i Danuta Petters.

Gimnazjaliści dziękują młodszym kolegom z klas I – III i ich rodzicom za miłą atmosferę i wiele emocji podczas licytacji. IW

ag

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis