WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
Logo szkoly

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

P1170834

Czy wiecie skąd wziął się pomysł na szycie charytatywnych laleczek? Inspiracją była historia pewnego młodego wolontariusza z Mediolanu. Chciał pomóc dzieciom, wykonał więc szmacianą laleczkę, którą następnie sprzedał, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazał UNICEF. Było to w 1988 roku. Pomysł na szycie laleczek przetrwał i od tamtej pory w wielu krajach na świecie realizowany jest z dużym powodzeniem. W Polsce znany jest jako „Wszystkie Kolory Świata”.
Nasza szkoła należy do Klubu UNICEF , dlatego z ogromną radością po raz drugi wzięliśmy udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Celem projektu jest:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.
16 lutego odbyła się licytacja laleczek. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klas I- III szkoły podstawowej, ich rodziców, babć oraz gimnazjalistów udało nam się znaleźć opiekunów dla 16 laleczek w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Sudanie Południowym. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. My zebraliśmy 1300 zł. Wybraliśmy również laleczkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę. Jest nią Hania Bułeczka. Krakowianka uszyta została przez Laurę przy pomocy mamy Ewy i babci Joli. Hania lubi tańczyć. Ma długie blond włosy, niebieskie oczy. Lubi jeść oscypki.
Na laleczkę będzie można głosować na oficjalnym fan page’u projektu Wszystkie Kolory Świata na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata   od 10.03 do 16.03. 2015 r.
Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.
Gimnazjaliści dziękują młodszym kolegom z klas I – III i ich rodzicom za miłą atmosferę i wiele emocji podczas licytacji. Zdjęcia laleczek i fotoreportaż z licytacji można obejrzeć na stronie: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.787716687986272.1073741890.349149351843010&type=1

Iwona Wawrzyniak (ag)

P1170845

P1170847

P1170885

P1170890

P1170922

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis