MITTELSCHULE CLARA ZETKIN Z FREIBERGA NOWYM PARTNEREM ZSzOI

MITTELSCHULE CLARA ZETKIN Z FREIBERGA NOWYM PARTNEREM ZSzOI

227179 0   5441 31

foto.Wałbrzyszek

Po trwającej 5 lat współpracy z Albert Schweizer Schule mamy nowego partnera! Kierując się ideą integracji europejskiej i dobrosąsiedzkich stosunków między narodami Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu zawarł umowę o współpracy ze szkołą imienia Clary Zetkin we Freibergu.

Współpraca ta opierać się będzie na pielęgnowaniu przyjaznych kontaktów między uczniami i nauczycielami obydwu szkół, organizowaniu wspólnych przedsięwzięć i spotkań stwarzających okazję do lepszego poznania i zrozumienia kraju partnera. W efekcie będzie prowadzić do pokojowej integracji europejskiej naszych krajów, jak również do dalszego rozwijania istniejącej od 15 lat współpracy miast Freiberga i Wałbrzycha.
Dnia 22 listopada 2014r. gościliśmy w murach naszej szkoły delegację z Freiberga pod przewodnictwem Pana Andreasa Schwingera, przedstawiciela Urzędu Miejskiego we Freibergu. Uroczystość podpisania umowy partnerskiej uświetniły wystąpienia zaproszonych gości i dyrektorów obu szkół oraz wstępy chóru szkolnego i grupy teatralnej „Bez Komentarza”. Goście z Niemiec wzięli udział w zajęciach z fizyki, chemii, plastyki i języka niemieckiego przygotowanych przez uczniów i nauczycieli i byli pod wielkim wrażeniem uzdolnionej młodzieży naszej szkoły.
Obie szkoły zaplanowały podczas spotkania najbliższe wspólne przedsięwzięcia. Na wiosnę uczniowie naszej szkoły złożą wizytę w Clara Zetkin Schule, w obu miastach odbędą się również wystawy fotograficzne oraz turniej szachowy. (U. Witkowska)

ag

P1140440  P1140445