DNI NIEMIECKIE W SZKOLE

Berlin 3

W okresie od października 2019 do maja 2020 r. organizowaliśmy w naszej szkole Dni Niemieckie. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej, a jego głównym celem była popularyzacja wiedzy z dziedziny krajoznawstwa oraz szacunku dla kultury i odmienności narodów. Największym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Berlina, która odbyła się 25 października 2019 r. Miała ona charakter objazdowy, młodzież zobaczyła najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, a także zwiedziła budynek izby wyższej niemieckiego parlamentu i poznała zasady jej funkcjonowania.

Czytaj więcej: DNI NIEMIECKIE W SZKOLE

ZOSTAŃ W DOMU DLA BEZPIECZEŃSTWA

Uczniu i studencie – zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie!
Dwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem.
Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

-pozostań w domu,
- nie spotykaj się ze znajomymi,
- nie chodź na dyskoteki,
- nie przesiaduj w galeriach handlowych,
- zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
- nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
- nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
- zrezygnuj z wycieczek,
– dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Zajęcia zdalne i nauka w domu
Nauczyciele mogą przesyłać swoim uczniom i studentom materiały do pracy w domu. Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.
Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Przeczytaj ulubioną książkę, uzupełnij swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
Więcej informacji: https://epodreczniki.pl/

REKRUTACJA DO KLAS O i I

Ogłoszenie i regulamin o naborze do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021

w zakładce INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbywać się będzie tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej- bez konieczności składania wniosków w wersjach papierowych.