ONE BILION RISING

18 luty 2019 - Taniec przeciwko przemocy ELW 52u wm18 lutego 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowej akcji przeciw przemocy wobec kobiet.
Akcja o nazwie "Nazywam się Miliard" (z ang." One Bilion Rising") ma na celu wskazanie problemów, z jakimi borykają się kobiety na całym świecie. Wspólnie zatańczyliśmy krótki układ choreograficzny oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. ML

foto: Wałbrzych dla was

SUKCESY MŁODYCH HISTORYKÓW

W pierwszym kwartale bieżącego roku miało miejsce rozstrzygnięcie kilku konkursów historycznych,

w których nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy. I tak:
-w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci”:
1 miejsce zajęła Julia Podsiedlik 8e (op. Grzegorz Marszałek),
2 miejsce zajął Jakub Odlewany 8c (op. Renata Staniec),
-w XIV Wrocławskim Konkursie Historycznym „O Miecz Chrobrego”:
finalistkami zostały uczennice klasy b- Łucja Bielewicz, Natalia Gancarz, Jagoda Lisak (op. Grzegorz Marszałek),
-w XI Konkursie Historycznym Wiedzy o Rosji „Białe Noce”:
do drugiego etapu awansowali Julia Podsiedlik 8e, Jagoda Branas, Oliwia Stawecka, Mateusz Stefaniak, Oliwier Karaś- wszyscy IIId gim. (op. Grzegorz Marszałek), Marta Walendzik 8b, Maksymilian Mazur 8b (op. Paweł Jaworek).
Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. gm

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

IMG 20190123 193145W naszej szkole zakończyła się realizacja programu „Wychowanie przez czytanie”. Program skierowany był do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Celem programu było wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Czytaj więcej: WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

III MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT KLAS 7-8, III gim

zawody piłka ręczna

28 lutego 2019 roku w PSP nr 21 odbyły się mistrzostwa Wałbrzycha w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Otylia Gawilk, Zuzanna Giurg, Hanna Majcherczyk, Julia Marzec, Julia Panas, Weronika Satora, Beata Sokołowska, Ada Stawiarz, Natasza Tymkowska, Gabrysia Wojtowicz oraz Laura Victor.

Ostatecznie dziewczyny zajęły 3 miejsce zdobywając brązowe medale.

Wszystkie zasługują na gratulacje a najbardziej Laura , która swoją grą na bramce pokazała charakter i uzyskała uznanie trenera ze Świebodzic. M. Leńska