MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”
Logo szkoly

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

W czwartek, ósmego listopada w naszej szkole miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Polskie symbole narodowe”, który został zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celami konkursu oprócz upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości były: popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat historii polskich symboli narodowych, kultywowanie szacunku i kształtowanie właściwej postawy dla najważniejszych symboli narodowych oraz kształtowanie postawy patriotyzmu i poczucia jedności narodowej. Konkurs adresowany był do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.

Wzięły w nim udział czteroosobowe zespoły z następujących szkół:

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15,

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21,

-Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26,

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28.

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze i miał formę potyczek wiedzowych. Uczestnicy musieli wykazać się w nim szeroką wiedzą i dużymi umiejętnościami. Uczniowie m.in. śpiewali hymn, układali puzzle, rozpoznawali zabytki, pracowali z mapą i tekstem źródłowym, pisali test, rozwiązywali krzyżówkę. Do samego końca nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży gdyż różnice punktowe pomiędzy zespołami były niewielkie. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie gospodarzy, za którymi uplasowały się: PSP nr 15, PSP nr 21 i PSP nr 28.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczniom pozostałych szkół oraz ich opiekunom, dziękując jednocześnie za przybycie i wzięcie udziału w naszym konkursie.

Za organizację konkursu i jego sprawny przebieg odpowiadali nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie p. Renata Staniec i p. Grzegorz Marszałek, których przy układaniu zadań konkursowych wsparła nauczycielka historii p. Elżbieta Domagała. Warto na koniec wspomnieć, że był to kolejny konkurs historyczny organizowany w naszej szkole w tym roku szkolnym. Miesiąc wcześniej miał miejsce szkolny konkurs wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej i polskim oświeceniu zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez p. Renatę Staniec i p. Grzegorza Marszałka, w którym brały udział 3-osobowe drużyny klas trzecich gimnazjów, a którego zwycięzcą została klasa 3a. Serdecznie gratulujemy. gm

Pomysłodawca i administrator :

Wykonanie : Wojciech Nosal & Rafał Budzis